Do czego służą linki do skuterów?

Skutery

Różnorodne zastosowanie linek do skuterów

Linki do skuterów są komponentami mało znanymi, ale równie potrzebnymi do sprawnego funkcjonowania jednośladów. Czym są i jakie pełnią role? Lina to podzespół danego układu. Ich funkcją jest przewodzenie pomiędzy innymi częściami skutera. Należy zwrócić uwagę, że linki w skuterach, motocyklach i quadach występują różne rodzaje linek.

Rodzaje linek do jednośladów

Najbardziej znaną linką jest linka do gazu mocowana do manetki lub dźwigni gazu oraz z drugiej strony do przepustnicy gaźnika. Dzięki jej zastosowaniu możemy dodawać lub odejmować gaz. Kolejnym rodzajem produktu są linki sprzęgła. Swoje zastosowanie znajdują w pojazdach mających skrzynię biegów. Linki sprzęgła odpowiadają za rozłączenie skrzyni biegów ze sprzęgłem i tym samym zmianę biegu. Trzecią linką jest linka hamulca, przymocowano ją do dźwigni hamulca umieszczonej na kierownicy. Jest odpowiedzialna za zaciśnięcie szczęk hamulcowych i hamowanie pojazdu.

Ostatnią z kategorii jest linka licznika. Jej zadaniem jest przekazywanie informacji z koła pojazdu, do którego przymocowany jest ślimak, bezpośrednio do licznika. Jej zamontowanie umożliwia kierowcom zaobserwowanie prędkości, z jaką się poruszają oraz to, ile kilometrów zostało przejechanych. Podczas kupna linki warto zawrócić uwagę na długość linki, końcówki linki – różnica w końcówkach linki może uniemożliwić nam jej montaż, przeznaczenie linki. Linki wykonane z wysokiej jakości materiałów warto kupić w renomowanych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *